niedziela, 23 maja 2010

Definicja

Witajcie. Chciałbym przedstawić wam najpiękniejszą i najskuteczniejszą maszynę wojny, którą jest czołg. Jedne definicje mówią że jest to:

gąsienicowy wóz bojowy, do walki z siłami przeciwnika na krótkich, średnich dystansach za pomocą prowadzenia ognia na wprost. Ciężki pancerz i duża mobilność zapewniają czołgom przetrwanie na polu bitwy, a napęd gąsienicowy pozwala na przemieszczanie się z dużą prędkością w ciężkicm terenie. Czołg jest zasadniczym środkiem prowadzenia walki lądowej, zwłaszcza natarcia.

Według PWN:
czołg, pojazd gąsienicowy, opancerzony, uzbrojony w armatę na ruchomej wieży i 1–3 karabiny maszynowych, masa do ok. 60 t; ze względu na przeznaczenie czołgi dzieli się na podstawowe oraz specjalne: dowódcze (o rozbudowanych środkach łączności), rozpoznawcze, saperskie, desantowe itp.; czołgi podstawowe produkowane po II wojnie światowej dzieli się na generacje (grupy czołgów, które charakteryzują się rozwiązaniami o podobnych parametrach); czołgi po raz pierwszy użyto IX 1916 w bitwie nad Sommą.

Wytłumaczę wam najprościej. Czołg ew. Tank to pojazd gąsienicowy, który rozpieprza wszystko na swej drodze. Jest to broń doskonała i ostateczna na lądzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz